Biraz kendimden bahsedeyim.

    Değerli ziyaretçim öncelikle hoşgeldin. 👍🏼


    Egenin incisi İzmir İlinin, Konak ilçesinde 1991 yılının Mart ayında doğdum. Kimliğimde 21 Mart olarak geçsede gece 03:00' te doğduğum için doğum günlerimi bu yaşıma kadar hep 22 Martta kutluyorum 😊

    Okul yaşıma gelene kadar babaannem tarafından büyütüldüm. Okulumu 8. sınıfa kadar Bornova Yıldırım Beyazıt İ.Ö.O 'nda okudum. Gerçekten başarılı bir öğrenciydim. 😁 Güldüğüme bakmayın evet öyleydim. Fakat bu durum lise de aynı şekilde devam etmedi maalesef.. Lise zamanlarıma bir ara belki değinirim. Öncelikle bilgisayar ile tanışma hikayemden bahsetmek istiyorum. 


Babam bir deri konfeksiyon firmasında usta başı olarak çalışıyordu. Küçük yaşlarımdan beri teknolojik aletlere olan ilgimi farketmiş olmalı ki en büyük desteğim babam oldu bu hayat serüvenimde. Aile de okul başarısı ödüllendirme ile karşılık buluyordu. Çocuktum ve bir atari kaseti ile kandırılabiliyordum. Aslında bunu ben istiyordum çünkü Süper Mario ve Pacman gibi bilindik oyunlardan ziyade tam bir Tsubasa hastasıydım. Tatil günlerimde bile annemi beni sabahları erken uyandırması için tembihlerdim bölümlerini kaçırmamak için. O yüzden her karne gününde ödülümü almak için Çankaya Teknoloji çarşısına yolumuz düşerdi. Ben o anı sabırsızlıkla beklerdim. Babamın işten gelip beni götürmesini beklemek yerine annemi ikna edip çalıştığı iş yerine gitmeyi tercih ederdim ve düşerdik yollara. Fazla uzatmak istemiyorum. Babamın bana verdiği bir söz ile başladı her şey. "Orta 1 (6. Sınıfa) başarı ile geçersen sana bilgisayar alacağım." Babamın bana vermiş olduğu bu söz derslerime deli gibi asılmama sebep olmaya fazlasıyla yetti. Çünkü o zamanlarda Counter-Strike, Half Life, Generals gibi oyunlar modaydı. İnternet kafelerde geçirdiğim zamanları unutamıyorum.


    Ve işte o an! Bilgisayarım alınmıştı. Alınmıştı alınmasına da hem alınan en kötü özelliklerde bir bilgisayardı ve internet yoktu evde 🤦🏻‍♂️. Tam bir fiyaskoydu açıkçası. Ancak her şer de bir hayır vardır dedikleri çok doğru. Bu işe yaramaz bilgisayar sürekli bozulduğu için tamiri konusunda uzmanlaşmaya başladım. Donanımları tanıdım. İşletim sisteminin ( O zamanlar Windows 98 😎 ) ne işe yaradığını nasıl ortaya çıktığını herseyini öğrenmeye başladım. Bu öğrenme hevesim oyunlardan uzaklaşmama ve tüm bunların nasıl yapıldığına dair araştırmalarıma itmişti beni. Derken kendimi web sitesi nasıl yapılır sorusuyla baş başa buldum.


    İşte! Yazılımcı olma yoluna davet eden bu sual, bu günlere kadar getirdi beni. Şimdi bu işin ekmeğini yiyorum. Şu anda özel sağlık sektöründe IT Personeli olarak çalışıyorum. Ek olarak freeelance web geliştirme, grafik tasarım, masa üstü yazılım ve mobil uygulama yazılımları ile hizmet vermeye çalışıyorum. 


Benden şimdilik bu kadar. 😊 Umarım bir gün bir yerde yollarımız kesişir ve seninle çalışabiliriz. Kendine çok iyi bak. 👋